Boys Basketball Scoreboard: Jan. 3-5
Kevin Koile – wyopreps.com
It’s back to work on the court, and there are a number of big games coming right out of the break.
Here are the schedules and scores for the first weekend in January.
Thursday, January 3rd:
Class 4A:
Sheridan vs. Kelly Walsh – 7pm (at Riverton)
Class 3A:
Douglas at Glenrock – 7pm Click here to listen LIVE
Class 2A:
Newell, SD at Sundance
Class 1A:
#1 Burlington at #2 Ten Sleep – Click here to watch LIVE
Inter-Class:
2A Thermopolis at #3 4A Riverton – 7pm Click here to listen LIVE
Friday, January 4th:
Class 4A:
#2 Laramie at #3 Riverton – 7pm
Sheridan vs. #4 Evanston – 7pm (at Riverton)
Green River at East
Rock Springs at Central
Class 3A:
Lander at #1 Star Valley
#2 Buffalo at Worland
Cody at #3 Lyman
#4 Wheatland at Newcastle
Torrington at #5 Rawlins
Powell at Mountain View
Jackson at Pinedale
Class 2A:
#1 Lovell at Greybull
#2 Wyoming Indian at Shoshoni
#3 Lusk at Southeast
Wright at #4 Big Horn
#5 Moorcroft at Tongue River
Burns at Saratoga
Pine Bluffs at Kimball, NE
Riverside at Wind River
Kemmerer at Big Piney
Class 1A:
#4 Cokeville at #3 Little Snake River
Upton at Arvada-Clearmont
Hulett at Normative Services
Guernsey at Morrill, NE
Sioux County, NE at Lingle-Ft. Laramie
St. Stephens at Dubois
Inter-Class:
2A Thermopolis vs. 4A Kelly Walsh – 7pm (at Riverton)
2A Sundance at 1A Kaycee
2A Rocky Mountain at #1 1A Burlington
Saturday, January 5th:
Class 4A:
#2 Laramie vs. Kelly Walsh – 2:30pm (at Riverton)
Sheridan at #3 Riverton – 2:30pm
Green River at Central
Rock Springs at East
Class 3A:
Pinedale at #1 Star Valley
Glenrock at #2 Buffalo
Powell at #3 Lyman
#4 Wheatland at Torrington
Newcastle at #5 Rawlins
Douglas at Worland
Cody at Mountain View
Lander at Jackson
Class 2A:
Tongue River at #1 Lovell
#2 Wyoming Indian at Riverside
Pine Bluffs at #3 Lusk
Southeast at #5 Moorcroft
Shoshoni at Wind River
Class 1A:
Farson-Eden at #3 Little Snake River
Dubois at #4 Cokeville
H.E.M. at #5 Encampment
Midwest at Arvada-Clearmont
Hulett at Kaycee
Upton at Normative Services
Guernsey at Glendo
St. Stephens at Meeteetse
Inter-Class:
2A Thermopolis vs. #4 4A Evanston – 2:30pm (at Riverton)
1A Lingle-Ft. Laramie at 2A Burns
2A Greybull at #1 1A Burlington